AKO U NÁS NAKUPOVAŤ?
Marian Mikloš -   Svätá trojica Banská Štiavnica
Marian Mikloš -   Svätá trojica Banská Štiavnica
Marian Mikloš -   Svätá trojica Banská Štiavnica
Marian Mikloš -   Svätá trojica Banská Štiavnica

Marian Mikloš - Svätá trojica Banská Štiavnica

Svätotrojičné námestie v Banskej Štiavnici v zime od akademického maliara Mariana Mikloša, olej na plátne, 2017

Marian Mikloš
Narodil sa v r. 1943 v Brusne ako posledný zo šiestich detí.

To, čo je pre Mariana celý jeho tvorivý život nevyčerpateľnou studňou inšpirácie má korene niekde v detstve. Sú to jeho spomienky na šťastné detstvo i čarovnú atmosféru zašlých čias, starých miest a ľudí voňajúcich človečinou. ...

"Olejomaľby Mariána Mikloša sú reálne a svojim výtvarným výrazom realistické v zmysle moderného otvoreného realizmu dneška.
Autor vylučuje popisnosť, dynamiku maľby dosahuje citlivým narábaním s farebnou škvrnou v duchu impresionistov. Pred líniou uprednostňuje plochy, tvary jednotlivých detailov modeluje pregnatými ťahmi štetca v rôznych smeroch, razancii a vibráciách tak, aby si naplno podmanil svoj motív.

Od začiatku uplatňovania svojich tvorivých ambícií formuje vlastný maliarsky prejav prameniaci z jeho srdca.
Maľuje s vedomím, že umenie má byť tvorbou a nie nápodobou, že umenie začína, kde končí imitácia, že každý umelec má byť poplatný hlasu svojho vnútra.

Okrem maľby sa autor venuje aj tvorbe drevených plastík, kde sa stáva jeho dominujúcou témou téma ženy a materstva v podobe istej symboliky, ale aj motívov krucifixa nesúci veľa významov.
Predstavivosť a tvorivosť je najbohatšou oblasťou, ktorej rozloha je nekonečná a nie je náhodné, že slovo umelec bolo a je vyhradené zvlášť tým, ktorí hľadajú nové pocity radosti a šťastia vymedzujúce nesmierne imaginatívne priestory.
Obrazy Mariana Mikloša sú pre nás posolstvom, i mementom. Vznikajú s vedomím túžby a potreby nachádzať pravdu a krásu rodnej zeme, jej identitu, jej človeka. V tomto bytí žije aj jeho rozsiahle a podnetné dielo.
Svoju pravdivú a krásnu, hodnotovú a hodnotiacu tvorivú prácu stignifikuje osobným krédom ARS LONGA, VITAE BREVIS. (Umenie je dlhé, život je krátky)"
( PhDr. Emília Gandžalová)


Tovar je vystavený v našej novootvorenej predajnej galérii DOM ZBERATEĽA UMENIA v Banskej Štiavnici
Otvorené aj cez víkendy , tešíme sa na Vašu návštevu.

Dizajnér: Mikloš Marian
Obdobie: Po roku 1960
Stav: nerámované
Rozmery: 50,5x70

Lokácia: predajňa v Banskej Štiavnici

 

Obrazy
Cena na vyžiadanie   
Sme na FACEBOOKU